LOTTO CUP GP oraz Jubileuszowe XV GP SŁONECZNYCH zakończone !!!

20210605 LOTTO CUP GP Winnery

W sobotę 5go czerwca, na sali Gwiazdy, po długiej przerwie związanej z ograniczeniami COVID19, rozegraliśmy turniej LOTTO CUP GP. Mimo bardzo ładnej, słonecznej pogody, na hali przy Bronikowskiego 45 pojawiło się 29 zawodników w tym jeden rodzynek Zuzia Sitarek. Kilku stałych bywalców naszych turniejów z różnych powodów nie mogło w sobotę zagrać, pomimo tego zawody były silnie obsadzone, z 12 zawodnikami obecnie lub w przeszłości występującymi przynajmniej w 3 lidze PZTS. Ponieważ oprócz turnieju jednorazowego punktacja liczona była również do klasyfikacji GP Słonecznych, rywalizacja była bardzo zacięta i toczyła się do przysłowiowej ostatniej piłki. Ostatecznie najlepszym okazał się Mateusz REPKE, który w finale pokonał Grzegorza ZIÓŁKOWSKIEGO. Na trzecim miejscu podium zameldował się po heroicznej walce z Remim BREŃSKIM, Rafał LASOTA, który tym dobrym występem wskoczył do czołowej szóstki GP Słonecznych, premiowanej wartościową statuetką.

20210605 Statuetki

Reszta wyników turnieju w załączeniu. Nie byłoby nagród w ramach LOTTO CUP GP gdyby nie przychylność Prezesa Zbyszka Leszczyńskiego za co jak zwykle serdecznie dziękujemy.

20210605 TAB 320210605 TAB 220210605 TAB 1

20210605 Winner jubileuszowych Sonecznych

Teraz kilka słów o cyklu GP Słonecznych, których to jubileuszową XV edycję również zakończyliśmy. Dla wszystkich była to trudna edycja, szczególnie w związku z epidemią, w konsekwencji trudnościami z dostępem do hali i innymi odgraniczeniami. Czasami trzeba było działać na krawędzi prawa aby rozegrać kolejne turnieje cyklu. Ostatecznie, co uważam za sukces (porównując inne cykle) udało się rozegrać 7 z planowanych 10 turniejów i wyłonić zwycięzców, zgodnie z regulaminem. Poniżej wyróżniona 10tka:

  1. Grzegorz ZIÓŁKOWSKI;
  2. Robert RÓŻYŃSKI;
  3. Mariusz PRYMULA;
  4. Remigiusz BREŃSKI;
  5. Michał GRZELAK;
  6. Rafał LASOTA;
  7. Dawid GARBOLIŃSKI;
  8. Mateusz REPKE;
  9. Tomasz ŁOJEWSKI;
  10. Paweł BRZEZIŃSKI.

Dodatkowo ufundowano nagrody dla najlepszego zawodnika przyjezdnego, amatora oraz zawodnika po 60tce, którzy nie załapali się do najlepszej 10tki. Zdobyli je odpowiednio Bartek SŁOMSKI, Adriam MĘCZYŃSKI oraz Stasiu JANICKI.

Pierwsza szóstka zgodnie z regulaminem otrzymała pamiątkowe sytatuetki od kilku lat wykonywane przez naszego rzeźbiarza Pawła PAŁUBICKIEGO. Paweł dziękujemy.

20210605 THX Wichowo

 20210605 THX Wichowo

Jako, że sobotnim turniejem, z przyczyn służbowych zawieszam (mam nadzieje, że czasowo) działalność organiacyjną w Bydgoszczy, chciałem wszystkim serdecznie podziękować za aktywność i czynne uczestniczenie w organizowanych przeze mnie turniejach. Szacun również dla kolegów, którzy uświetnili swoją obecnością nasz ostatni turniej (a niektórzy poświęcili swój czas, nawet jeżeli nie mogli zagrać).

Jeżeli jest chętny do „pociągnięcia Słonecznych” oraz strony założonej przez Pawła BIELUNKIEWICZA www.pingpong.bydgoszcz.pl przez najbliższe trzy sezony proszę o kontakt.

Do zobaczenia przy tenisowym stole w przyszłości.

                                                                                                                                                                                                       Robert RÓŻYŃSKI

Wyniki końcowe w załączeniu

Plików:
(0 głosów)
Dodany: 2021-06-08
Wersja:: 
Licencja: 
Wielkość: 65.65 KB