1-szy Turniej: dla Piotra!

2018.09.01 GP Prawdziwych Amatorow

W niedzielę 02.09.18 rozpoczął się już 18 cykl turniejów Grand Prix Torunia Amatorów 2018/2019. Dla przypomnienia turnieje odbywają w pierwszą niedzielę każdego miesiąca. W szczególnych przypadkach (np. święta) w oddzielnym komunikacie informujemy o innym terminie. Na pierwszy turniej stawiło się 44 zawodników i to cieszy. W dalszym ciągu nasz turniej jest jednym z najliczniej obsadzonych w regionie, jednak inne nowe ośrodki amatorskiego tenisa organizują również turnieje dla amatorów, które cieszą się stale rosnącą popularnością i tak trzymać Panowie. Brawo!

Turniej wygrał "nowy" zawodnik, pierwszy raz biorący udział w naszych zawodach Piotr Milczarski z Duninowa. Drugi był Rafał Zgliński z Torunia i trzeci Jacek Maćkiewicz z Torunia. O dopuszczeniu do turnieju Piotra Milczarskiego, aktualnie czynnego zawodnika ligowego zadecydował fakt rozpoczęcia jego kariery ligowej po 40 roku życia. Trzeba jednak dodać, że pierwsza trójka z zeszłorocznego cyklu była nieobecna. Zawody odbyły się jak zwykle w przyjaznej, sportowej atmosferze. Wielu zawodników-amatorów ostro trenuje i podnosi swój poziom sportowy, dlatego rywalizacja jest coraz bardziej wyrównana. 

Dziękuję wszystkim za udział i do zobaczenia w pierwszą niedzielę października, jak zwykle o godz. 9.00 w sali KTS ENERGA przy ul. Miedzymurze 2 w Toruniu.

Janusz Grajkowski