GP Amatorów Torunia 2016 w finałowej fazie!

7 GP PA Torun

W niedzielę, 6 marca, rozegrany został przedostatni turniej z cyklu GP Prawdziwych Amatorów w Toruniu. Turniej jak zwykle cieszył się dużą popularnością - tym razem przybyło nieco powyżej 40 graczy z całej okolicy.

Po kilkugodzinnej walce w półfinałach spotkali się Paweł Bielunkiewicz z Robertem Różyńskim (wygrał Paweł 3:0) oraz Jacek Maćkiewicz z Pawłem Mikuckim - tutaj również wygrał Paweł (3:2), choć przegrywał już 0:2.

W finale dwóch Pawłów, lepszy okazał się Bielunkiewicz wygrywając 3:1.

Zażarta walka rozgrywała się jeszcze od tyłu tabeli. Po przegranej z Pawłem, Robert stoczył zacięty, ale zwycięski bój z Jarosławem Jagiełką (3:2), natomiast Jacek Maćkiewicz zagrał z Włodkiem Hoffmannem (3:0). Wywodzący się z tej samej miejscowości Robert i Jacek zagrali więc o 3. miejsce. Raz jeszcze lepszy okazał się Robert, gwarantując sobie już teraz 1. miejsce w klasyfikacji generalnej całego sezonu GP (po odjęciu dwóch najsłabszych występów).

Ostateczna klasyfikacja tego turnieju (pierwsza 20-tka):

1. Paweł Bielunkiewicz
2. Paweł Mikucki
3. Robert Różyński
4. Jacek Maćkiewicz
5. Jarosław Jagiełka
6. Włodzimierz Hoffmann
7. Dominik Hojnacki
8. Jarosław Prykowski
9. Adam Białkowski
10. Rafał Zgliński
11. Józef Wojciechowski
12. Piotr Wojciechowski
13. Jarosław Nocny
14. Mariusz Staszewski
15. Tomasz Rękas
16. Andrzej Sitarz
17-18. Dariusz Mórawski
          Piotr Kryszak
19-20. Janusz Grajkowski
          Krzysztof Kordylewski

Do rozegrania pozostał już tylko jeden turniej. Różnice punktowe pomiędzy zawodnikami są bardzo niewielkie i w zasadzie poza Robertem pewnym 1. miejsca, sprawa dalszych miejsc na podium jak i poza nim jest otwarta, co gwarantuje ogromne emocje na ostatnim turnieju.

Przypominamy, że odbędzie się on 10 kwietnia i prawo startu w nim mają tylko te osoby, które już choć raz zagrały w tym cyklu GP.

Klasyfikacja Generalna w zakładce Rankingi oraz do pobrania poniżej.

PB