Urodziny Jacka. Wygrana Roberta!

 6 GP Amatorow Jacek

Oj lecą latka, lecą... Nasz przyjaciel, Jacek Maćkiewicz (na zdjęciu z lewej) ukończył właśnie 50-ty roczek swojego zacnego żywota i z okazji tej okrągłej rocznicy otrzymał z rąk Janusza Grajkowskiego pamiątkową statuetkę. Tak własnie rozpoczął się 6-ty turniej z cyklu Grand Prix Prawdziwych Amatorów w Toruniu, rozegrany ostatniej niedzieli, 7 lutego.

Oczywiście nikt nie zamierzał Jackowi odpuszczać żadnych meczy z okazji jego urodzin, ale wszyscy życzyli mu wygranej, gdyż praktycznie jako stały bywalec finału w naszej imprezie - nie udało mu się jeszcze jednak w tym sezonie wygrać żadnego turnieju...

Po losowaniu przystąpiliśmy do gier i ostatecznie do półfinałów dotarli: Jacek Maćkiewicz i Jacek Waskowski (nasz nowy kolega - super występ w debiucie!) oraz Paweł Bielunkiewicz i Robert Różyński. Dwóch Jacków zagrało ze sobą bardzo zacięty mecz i dopiero 5-ty set wyłonił zwycięzcę: Jacka Maćkiewicza (4-ty występ w finale na 6 turniejów!). Natomiast przebieg meczu Pawła z Robertem był bardzo jednostronny i Robert nie pozostawił złudzeń, że w tym sezonie zamierza sięgnąć po złoto, wygrywając 3:0.

O tym, jak bardzo emocjonująca i zacięta była gra dwóch Jacków, możecie się przekonać oglądając ponizszy zapis video 3 ostatnich setów z ich pojedynku (od stanu 1:1 w setach).

 

Finał Jacka z Robertem to 3:1 dla Roberta, który tym samym bardzo umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej, praktycznie zapewniając sobie w niej 1. miejsce. Istnieją oczywiście jeszcze teoretyczne szanse, że wyprzedzi go Jacek, bądź Paweł, jednak są one minimalne. Drugie miejsce w dzisiejszym turnieju po raz kolejny dla Jacka...

W walce od tyłu tabeli Paweł, po porażce z Robertem, wygrał po 3:0 najpierw z Pawłem Mikuckim (ostatecznie 6. pozycja), a następnie z Jackiem Waskowskim (ostatecznie 4-ty), rezerwując dla siebie najniższe miejsce podium w tym turnieju.

Godnym podkreślenia jest bardzo dobry występ Jarosława Nocnego, który wywalczył 5. pozycję - to jego najlepszy wynik w całym sezonie. Brawo!

Klasyfikacja generalna po 6-ciu turniejach do obejrzenia w naszej zakładce z wynikami.

Już 6 marca zapraszamy na przedostani turniej cyklu Grand Prix "Prawdziwych Amatorów" w tym sezonie!

Paweł B.

Komentarze  

0 # Łukasz 2016-02-23 16:30
witam wszystkich
jestem z Torunia i chciałbym się rozwijać w kierunku tenisa stołowego. są organizowane jakieś treningi? jeśli tak to kiedy, gdzie i ile się płaci za taki trening?
pozdrawiam:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować